O mne

Tomáš Gríger (33) z Handlovej, 3D grafik, fotograf a občasný dobrodruh. Na tejto stránke uverejňujem fotografie zo svojich ciest prepletené zážitkami, príbehmi a myšlienkami. Mojim najvernejším dopravným prostriedkom je červený skúter, talianska Vespa menom Malina. Tempo mám pomalé, smer určuje počasie, osud, alebo náhoda. Moje príbehy sa tiahnu naprieč Európou od horúcich pobreží Stredomoria po polnočné slnko chladného Arktiku.

O Mne

IMG_4029

Meno: Tomáš Gríger
r. nar.: 1982

Vzdelanie: Strategický a finančný manažment, FMUK Bratislava

Zamestnanie: 8 rokov – “Data Planning and Analysis”, B2B marketing
4 roky – Slobodné povolanie – fotografia, grafika (ukážka portfólia)

Hlavné charakteristiky: zvedavosť, neustála chuť tvoriť a poznávať


Do roku 2011 som žil obyčajný život. Vyštudoval som vysokú školu a odišiel budovať svoju kariéru do Londýna. Vidina úspechu sa ale premenila na smútok pri pohľade na vlastnú budúcnosť. Dlhé hodiny v kanceláriách a na poradách mi nesedeli, vedel som, že takto svoj život prežiť nechcem. Preto som sa rozhodol sadnúť na vtedy už 2-ročnú Malinu a vybrať sa do sveta. Vtedy som si aj vytvoril túto webstránku, aby som si do nej zapisoval, čo ma cestou stretlo… a čo ešte stretne.O Maline

“Možno tak trochu príliš červená pre tento svet. A možno aj vďaka nej bude farebnejší. Prišla s jarou a doniesla so sebou malinový pocit slobody. Opustené cesty, skoré rána a spánok pod holým nebom, platonické úniky z pazúrov veľkomesta.” …z blogu Malina (apríl 2009)

In the Fields (1)

Značka: Vespa GTS 125cc
Rok výroby: 2008
Motor: 125cc LEADER 4-takt, 11kW, katalyzátor, vodou chladený
Maximálna rýchlosť: 101km/h
Spotreba: 3,5l/100km (3,8l v meste, 2,9l mimo mesta)
Hmotnosť: 144kg
Nádrž: 10 litrov

Malinu som si kúpil na dochádzanie do práce 8 míl cez Richmond Park na okraji Londýna. Vo veľkom meste a hustej premávke bola obratná. Ale rovnako svižne sa na nej dalo uniknúť z ruchu veľkomesta do polí, do hôr, k pobrežiu. Malými víkendovými cestami krajinou sa začali písať prvé malinové príbehy. Ku skončeniu sezóny 2014 má Malina najazdených poctivých 60,000km. Tísice kilometrov po Londýne a Paríži, tisíce po pustatinách Škandinávie a tisíce po vidieckych cestách celej Európy.

In the Fields

O cestách

Zabudnuté vidiecke cesty, kľukaté horské priesmyky, odľahlé arktické pustatiny, ale aj rušné ulice Paríža, či Londýna… to sú všetko cesty malinové.

“Nie všetci, ktorí blúdia, sú stratení.” (J. R. R. Tolkien)